Konkurs plastyczny Przygody Gangu Słodziaków

W październiku uczniowie klas I-III wzięli udział w konkursie edukacyjnym „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków” zorganizowanym przez bibliotekę szkolną.

Celem konkursu było budowanie nawyku codziennego czytania wśród uczniów klas I – III, ponieważ pełni ono ważną rolę w rozwoju dziecka – pobudza wyobraźnię, uczy samodzielnego myślenia, ćwiczy pamięć i koncentrację. W ramach konkursu uczniowie brali udział w obchodach „Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania”.

Komisja w składzie: mgr Katarzyna Kastelik, mgr Marta Piotrowska i mgr Patrycja Czul przyznała następujące miejsca:

I miejsce – Pietrucha Jacek kl. I a

II miejsce – Biegun Krzysztof kl. III b,
Bodzek Samuel kl. I b

III miejsce – Lenart Anna kl. II a,
Lenart Maja kl. III b

Wyróżnienia otrzymują:

Gibas Oliwia kl. III b

Gibas Dawid kl. I b

Pawlak Martyna kl. I b

Dobrowolska Weronika – kl. I b

Łoboda Anna kl. III a

Targosz Mateusz kl. II a

Małysiak Weronika kl. II a

Pyrgies Anna kl. II a

Kubies Emilia kl. II b

Rus Karol – kl. II b

Serdecznie gratulujemy uczniom kreatywności, a rodzicom tak zdolnych dzieci. Cała akcja była dla nas dużym wyzwaniem i motywacją. Dzieci szczerze polubiły nowo poznanych bohaterów i utożsamiły się z nimi. Najważniejsze jest jednak to, że zarówno konkurs, jak i domowe czytanie wzbudziły u wielu uczniów sympatię do książek i uświadomiły, że warto czytać, bo w ten sposób rozwija się nasza wyobraźnia i wiedza, bogaci słownictwo, a dodatkowo poprzez czytanie zacieśniają się więzi międzyludzkie, zarówno rodzinne jak i koleżeńskie.