Hamburg - uczta dla zmysłów

28 października 2019 roku nasza szkoła była gospodarzem projektu "Deutsch-Land, czyli wędrówka po landach“. Podczas realizacji projektu Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Niemieckiego oddziału Katowice pod Honorowym Patronatem Konsulatu Generalnego Republiki Federalnej Niemiec dziewięć szkół z województwa śląskiego miało okazję spotkać się na niecodziennej lekcji realioznawstwa Niemiec w pełnym tego słowa znaczeniu.

W naszej szkole gości serdecznie powitała Pani Dyrektor mgr Edyta Gołek. Uczniowie zapoznali się z bogactwem kulturowym Hamburga poznając to piękne miasto niemal wszystkimi zmysłami. Po projekcji prezentacji multimedialnej oraz filmu, po degustacji potraw kuchni Hamburga nikt z uczestników nie miał wątpliwości, że to miasto Niemiec warto odwiedzić i zobaczyć na własne oczy. Uczestnicy bawili się świetnie. Nieoceniona była pomoc naszych wspaniałych uczniów. Ola, Natalia, Patrycja, Ola, Natalia, Julia, Kuba, Marcin i Adam zadbali o wspaniały nastrój rywalizacji. Bez ich pomocy lekcja na pewno nie byłaby tak interesująca i pełna… niespodzianek. Oprócz zabawy wszystkie drużyny przyswoiły także sporą dawkę informacji, jednak niepokonana w teście wiedzy o Hamburgu okazała się Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy z Godziszki. Finał odbędzie się w Konsulacie Generalnym Republiki Federalnej Niemiec we Wrocławiu.

Wszystkim drużynom dziękujemy za wizytę, niesamowitą rywalizację i wspólną zabawę!