Pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej

„W naszej szkole pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników biblioteki na stałe wpisało się do kalendarza uroczystości szkolnych. Pierwsze spotkanie z biblioteką szkolną to wyjątkowa uroczystość, a pierwsza wypożyczona książka powinna być na długo zapamiętana. Uczniowie kl. I a zostali zapoznani z księgozbiorem przeznaczonym dla najmłodszych, regulaminem biblioteki, sposobem wypożyczania książek oraz prośbami książki. Każdy uczeń otrzymał zakładkę do książki wykonaną przez uczniów klas starszych oraz List skierowany do rodziców – „Dlaczego warto czytać dzieciom książki”. Wszyscy uczniowie złożyli przyrzeczenie:

„My uczniowie pierwszej klasy
Tobie Książko przyrzekamy,
Że szanować Cię będziemy,
Krzywdy zrobić Ci nie damy!
Obowiązków czytelnika
Przestrzegać będziemy pilnie
I z Twych rad i Twych mądrości
Korzystać usilnie!
Przyrzekamy!"

Mamy nadzieję, że od tej pory każdy pierwszak będzie często odwiedzał bibliotekę i rozbudzi w sobie potrzebę czytania oraz poznawania nowych bohaterów książkowych.