Egzamin gimnazjalny i ósmoklasisty już za nami!

Po wielu przygotowaniach uczniowie klas trzecich gimnazjum i klas ósmych przystąpili do egzaminu, który jest podsumowaniem wiedzy zdobytej w szkole.

W dniach 10 – 13 kwietnia br. odbył się egzamin gimnazjalny klas trzecich. W pierwszym dniu uczniowie przystąpili do egzaminu z przedmiotów humanistycznych, w drugim do egzaminu z przedmiotów ścisłych, a w trzecim dniu sprawdzali swoją wiedzę z języków obcych nowożytnych: j. angielskiego lub j. niemieckiego.

W kolejnym tygodniu, w dniach 15-17 kwietnia 2019 odbył się egzamin ósmoklasisty. Pierwszego dnia uczniowie klas VIII pisali test z języka polskiego. We wtorek ósmoklasiści zmierzyli się z królową nauk – matematyką, a ostatniego dnia z językiem angielskim.

Uczniowie na egzaminach z przejęciem rozwiązywali testy, a ich zaangażowanie, miejmy nadzieję zaprocentuje wspaniałymi rezultatami, które poznamy w czerwcu.

Naszym przyszłym absolwentom życzymy wysokich wyników z egzaminu, wspaniałych ocen na świadectwie ukończenia gimnazjum i szkoły podstawowej oraz pomyślnego wyboru dalszej ścieżki kształcenia.