Umiem i chcę pomóc!!!

Dnia 5 marca br. uczniowie klas V uczestniczyli w nietypowych warsztatach udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Dwugodzinne warsztaty dla każdej z grup przeprowadzili wykwalifikowani ratownicy medyczni z firmy „Four Minutes Life” Panowie Krzysztof i Szymon, którzy na co dzień ratują ludzkie życie. Uczniowie posiedli nie tylko wiedzę ale przede wszystkim umiejętności udzielania pierwszej pomocy przy oparzeniach, zadławieniach omdleniach itp., a także zasady postępowania podczas bycia świadkiem zdarzenia wymagającego udzielenia pomocy.

Najciekawszym punktem było praktyczne nabycie umiejętności restytucji i ułożenia poszkodowanego w pozycji bocznej ustalonej.

Dzieci z ogromnym zaangażowaniem podjęły się uczestnictwa w warsztatach oraz wykazały się dużą wiedzą , za co otrzymali pochwały ze strony ratowników.

Mamy nadzieję, że warsztaty pomogą naszym uczniom przełamać barierę strachu w zakresie udzielania pierwszej pomocy i na wypadek potrzeby będą umieli i chcieli pomóc.!!!!

Warsztaty zostały sfinansowane przez rodziców ze środków pozyskanych przez klasy na „Kiermaszu słodkości”